logo KMD
Kdo jsme a co nabízíme

Stručně o aktivitách našeho sdružení

Stejně jako v jiných končinách naší země, také na střední Moravě hraje železnice velmi důležitou roli v dopravní obslužnosti regionu a velkou měrou se též zasloužila o jeho rozvoj. A stejně jako v jiných končinách naší země, také na střední Moravě má železnice řadu příznivců, kteří by pro ni mohli něco pozitivního vykonat. Pro vykonání velkého díla je ale třeba větší skupina nadšenců.

Kroměřížská dráha (zkráceně KMD) zahájila svou činnost dne 11. 8. 2007. Od té doby jsme zorganizovali nebo se organizačně podíleli na celé řadě jízd zvláštních vlaků, na internetu spravujeme několikeré internetové stránky, pravidelně se svou sbírkou artefaktů ze železniční historie prezentujeme na různých výstavách nebo děláme přednášky o železniční dopravě ve školách.


V současné době je činnost KMD rozdělena do několika proudů, na kterých skupiny členů pracují samostatně:

  1. Pořádání jízd zvláštních vlaků
  2. Dokumentace historie a současnosti železničního provozu
  3. Péče o historická kolejová vozidla a provozování (pronájem) motoráčku "Hurvínek" M131.1454
  4. Shromažďování artefaktů železniční historie, provozování železničního muzea v Kroměříži
  5. Tvorba internetových stránek se železniční tématikou a správa Facebookových profilů:Co Vám nabízíme a s čím můžeme pomoci

Členové KMD mají bohaté zkušenosti s organizováním jízd zvláštních vlaků (včetně doprovodných programů), pořádáním výstav, publikační a osvětovou činností.

Od toho se odvíjí také aktivity, které pro Vás můžeme udělat, ať už jako kompletní službu "na klíč", nebo jen jako výpomoc v podobě podílu na zorganizování nějaké akce pro širokou veřejnost, uzavřenou skupinu osob (svatby, narozeninové oslavy) či např. za účelem filmování nebo firemní prezentace.
Od roku 2014 Vám můžeme zabídnout také pronájem vlastního motorového vlaku!

Jsme nezisková organizace a naší prioritou není na akci vydělat, ale přispět k naplnění našeho poslání, kterým je propagace a popularizace železnice a železniční dopravy u široké veřejnosti.Základní údaje o občanském sdružení + kontakt

oficiální název:   Kroměřížská dráha z.s.
sídlo sdružení:   Osíčko 122, Bystřice pod Hostýnem 768 61
oficiální email:   kmd@centrum.cz
facebook:   www.facebook.com/KromerizskaDraha
oficiální telefon:   602 575 513 nebo 606 032 559
IČ:   22664823
DIČ:   CZ22664823
bankovní spojení:   1421087399/0800

 grafika: kolmix