logo KMD
Co je nového?

Na uvítanou Vám nabízíme několik informací o aktuálním dění kolem KMD

Pozvánka na svezení parním vlakem na slavnosti vína do Uherského Hradiště

Historickým vlakem na slavnosti vína

Pojďte se s ními (tj. vlakovou četou z.s. Kroměřížská dráha v historických uniformách) svézt parním vlakem na slavnosti vína do Uherského Hradiště. Informace k akci najdete na přiloženém plakátku.

přidáno 07.09.2017
Zveme Vás na zahájení Evropského týdne mobility!

Přijeďte si vyzkoušet jízdu S VLÁČKEM O ZÁVOD!

Přestože září pro většinu dětí znamená hlavně nepříliš oblíbený návrat do rutiny školního vyučování, neznamená to, že si v tomto měsíci nelze užít zábavy jako o prázdninách! Ostatně, přijďte (nebo ještě lépe přijeďte) se přesvědčit sami:


Na sobotu 16. září 2017 pro Vás v prostoru bývalého nakládkového obvodu ŽST Kroměříž (areál naproti autobusového nádraží - vedle 9. kusé koleje) připravujeme zábavný program, který jsme nazvali jednoduše a výstižně - S Vláčkem o závod. Těšit se můžete na nejrůznější atrakce - na své si přijdou jak děti, tak dospělí. Hlavním lákadlem pak pro cykilsty bude možnost změřit své síly s historickým motoráčkem "Hurvínkem" M131.1454. Navíc bude otevřeno i naše železniční muzeum v Kroměříži v areálu lokomotivního depa.

Další informace najdete na webu na z. s. Kolem KM.

přidáno 27.08.2017
Čtvrtá sezona Želzničního muzea Kroměříž

Kroměřížské železniční muzeum Vám i letos odhalí své poklady!

Přijměte naše pozvání do expozice Železničního muzea v Kroměříži, které je uprostřed své čtvrté sezony!

 

Během prázdnin se můžete těšit na dvě příležitosti k návštěvě - 12. a 19. srpna. Z dalších akcí určitě nezapomeňme na možnost poměřit síly s historickým motoráčkem v cyklozávodu, který je připravován na 16. září. A na začátku října se KMD připojí k programu Dne uniformovaných sborů.

Prohlídky pro skupiny zájemců, případně pro výpravy táborníků, jsou stejně jako v loňské sezoně možné po předchozí telefonické, e-mailové či osobní domluvě i mimo otevírací dny. 

 

Soupis všech otevíracích dnů najdete na přiloženém plakátu, nebo společně s dašími podrobnostmi na podstránce podstránce Muzeum v Kroměříži.

přidáno 26.04.2017
Připravované akce KMD v roce 2017

Na co se letos můžete těšit?

Přinášíme Vám stručný přehled plánovaných akcí Kroměřížské dráhy v roce 2017.  

Jde o předběžný plán, proto ještě jednou upozorňujeme, že může dojít ke změnám!
Až dostané konání každé z akcí konečnou podobu, bude na této stránce zveřejněna jako samostatná aktualita.

 

21. a 22.10. 2017 - vlaky na tradiční Výlov Hradeckého rybníka (zřejmě T478.1001 + vozy "Rybák").

 

V případě akcí pořádaných na tovačovské trati Vám doporučujeme navštívit přímo stránky trati Kojetín - Tovačov, naleznete zde informace o připravovaných i minulých jízdách, včetně spousty fotografií a informacemi o samotné trati.

přidáno 20.01.2017

 grafika: kolmix