logo KMD
Co je nového?

Na uvítanou Vám nabízíme několik informací o aktuálním dění kolem KMD

Jedinečná akce v rámci Evropského týdne mobility

Přijďte si zkusit jízdu S vláčkem o závod

Prostor bývalého nakládkového obvodu ŽST Kroměříž (areál naproti autobusového nádraží - vedle 9. kusé koleje) se v sobotu 14. září 2019 promění na závodní dráhu. Od 10:00 zde totiž budou malí i velcí cyklisté (či koloběžkáři) moci změřit své síly s motorovou mašinkou.

Pro děti bude připravena ale i řada jiných atrakcí, za jejichž absolvování je čeká malá odměna. Program, který bude probíhat až do 16:00, není nijak věkově omezen, a tak se může přijít bavit celá rodina.

Stačí si přivézt vlastní kolo nebo koloběžku, přilbu a dobrou náladu! Akci připravujeme ve spolupráci s městem Kroměříž a spolkem Kolem KM.

Další informace o ní najdete na přiloženém plakátu, případně na stránkách www.kolemkm.cz/s-vlackem-o-zavod-2019/

přidáno 29.08.2019
Den otevřených památek Olomouc

Svezte se s námi mimořádnými vlaky okolo Olomouce

V sobotu 7. 9. 2019 se koná  den otevřených památek v Olomouci.


Můžete se těšit na zvýhodněné vstupné do železničního muzea, jízdy parního a motorových vlaků v okolí Olomouce.

Jako trešnička na dortu bude třikrát za den zajištěno fotografování historického vlaku a historické tramvaje na železničním přejezdu u stanice Olomouc město.

Jízdenky se prodávají pouze u průvodčích ve vlaku.

přidáno 29.08.2019
Hanácké léto na kolejích 2019

Svezte se s námi historickými výletními vlaky

V letošním roce poprvé se s námi můžete každou letní sobotu od 29. června do 31. srpna 2019 (včetně) svézt pravidelnými historickými vlaky po tratích mezi Kroměříží, Kojetínem a Tovačovem v rámci akce nazvané Hanácké léto na kolejích.

Vozbu vlaků zajistí vždy jeden z motorových vozů řad M131.1 "Hurvínek" nebo M286.1 "Krokodýl".

Další informace se dozvíte na stránkách trati Kojetín - Tovačov.

přidáno 30.05.2019
Muzeum KMD v nové sezóně

Navštivte železniční muzeum i v letošním roce

Přijměte pozvání do našeho Železničního muzea v Kroměříži!

Dovolujeme si Vás pozvat do expozice, která návštěvníky provede historickými obdobími i současností železnice. Přijďte si vyzkoušet přípravu vlakové cesty, odeslání dálnopisné zprávy nebo posezení na dřevěných lavicích jako ve vozech z časů první republiky.

Prohlídky pro skupiny zájemců, případně pro dětské tábory, jsou stejně jako v loňské sezoně možné po předchozí domluvě i mimo vyhlášené termíny. Soupis všech otevíracích dnů najdete na přiloženém plakátu nebo společně s dalšími podrobnostmi na podstránce Muzeum v Kroměříži.

přidáno 08.04.2019
Připravované akce KMD v roce 2019

Na co se můžete těšit v roce 2019?

Přinášíme Vám stručný přehled plánovaných akcí Kroměřížské dráhy v roce 2019.  

Jde o předběžný plán, proto ještě jednou upozorňujeme, že může dojít ke změnám. Až dostane konání každé z akcí konečnou podobu, bude na této stránce akce zveřejněna jako samostatná aktualita

 Každou prázdinovou sobotu

od 29. června do 31. srpna 2019 - Provoz historických vlaků mezi Kroměříží, Tovačovem a Chropyní, na kterých se budou střídat motorové vozy "Hurvínci" M131.1454 a M131.1443 a "Krokodýlové" M286.1005 a M286.1032. Ve dnech provozu těchto vlaků bude otevřeno také železniční muzeum KMD v Kroměříži.

19. a 20. 10. 2019 - zvláštní vlaky na tradiční Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově

V případě akcí pořádaných na tovačovské trati Vám doporučujeme navštívit přímo stránky trati Kojetín - Tovačov, naleznete zde informace o připravovaných i minulých jízdách, včetně spousty fotografií a informacemi o samotné trati.

přidáno 02.01.2019

 grafika: kolmix